Hamarosan! - Légierő társbérletben II. kötet
A katonai repülést kedvelők körében a tavalyi év egyik legizgalmasabb könyvcsemegéje Vándor Károly Légierő társbérletben c. könyve volt. Hiánypótló mű született, hiszen a Szovjet Légierő hazai tevékenységéről, működéséről, technikai eszközeiről eddig nem találhattunk ilyen mennyiségben és mélységben információkat! Idén sem maradunk újdonság nélkül, mivel október 28-én lesz a Légierő társbérletben második kötetének hivatalos megjelenésének dátuma. Egy kis ízelítő a tartalomból...
A könyv várható témái:
- Repülőesemények listája, bemutatása (közel 140 baleset és katasztrófa)
- Alakulatok listái, csatarendek 1945 és 1991 között (térképekkel)
- Alakulatok története és útja (térképekkel)
- Az egyes repülőegységek feladatai, (atom)célpontjai
- NATO-atomcélpontok Magyarországon
- Fegyverszállítások, légihidak
- Visszaemlékezések, érdekes történetek
- Kiképzés
- Kiszolgáló egységek bemutatása
- A pilóták és műszakiak által használt ruházat részletes bemutatása
- az összes alakulat gépállományának és használati időtartamának bemutatása
- Az egyes repülőtereken készített filmek, videók listája, mintaképen (1985-1991)
- Ismert oldal- és gyári számok
- Repülőgépek típusai
- Repülőgép-állomány az egyes időszakokban
A második kötet újabb érdekes témákról lebbenti fel a fátylat, eddig is kiemelt helyen szerepelt az atomfegyverek kérdése. Ezen a területen ismét bővülhetnek az ismereteink, hiszen megismerkedhetünk a NATO és a Szovjet Légierő atomcélpontjaival.
Az új kötetben ismételten nem lesz hiány ritka és érdekes képekből, amely segít feleleveníteni a korabeli hangulatot. A könyv egyes témakörei, hasonló filozófia alapján épülnek fel mint az első kötetnél. Mindenki megtalálja a számára legizgalmasabb részeket, a "száraz" adatok - amelyek nélkül lehetetlen megismerni a légierő szervezetének működését - mellett, ismét olvashatunk személyes történeteket, így a katonák szemszögéből is megismerhetjük az akkori eseményeket.
Sokak számára az egyik legizgalmasabb téma lehet a szovjetek által alkalmazott repülőeszközök és az azokat kiszolgáló rendszer bemutatása, nem szabad elfelejteni, hogy műszakiak nélkül nem lehetséges a biztonságos repülőüzem!
Nincsenek kétségeim arról, hogy ismét egy igazi minőségi szakkönyvet foghatunk majd a kezünkbe, amely egy titokzatos korszakról tartalmaz értékes információkat!